شنبه 27 دي 1399   13:11:53
اخبار
1395/6/3 چهارشنبه14:14


نماینده مجلس شورای اسلامی:
در سال­های جنگ تحمیلی اولین گام تکیه بر انسجام و وحدت درونی و دوری از اختلافات بود
بررسی مدیریت جنگ در کشورهای گوناگون تجربه های موفق و ناموفق کشورها را در اداره آن شرایط دشوار آشکار می سازد. جنگ تحمیلی به عنوان یک آزمون دشوار سیستم نوپای جمهوری اسلامی را به چالش فراخواند اما همانطور که شاهد بودیم علیرغم تمام مشکلات به مدد رهنمودهای بنیانگذار انقلاب، مدیریت دولتی و ازخود گذشتگی سایر نهادهای تاثیرگذار در جنگ، موفقیت غرورآفرین ایران در 8 سال جنگ تحمیلی به ارمغان آمد.

بررسی مدیریت جنگ در کشورهای گوناگون تجربه های موفق و ناموفق کشورها را در اداره آن شرایط دشوار آشکار می­سازد. جنگ تحمیلی به عنوان یک  آزمون دشوار سیستم نوپای جمهوری اسلامی را به چالش فراخواند اما همانطور که شاهد بودیم علیرغم تمام مشکلات به مدد رهنمودهای بنیانگذار انقلاب، مدیریت دولتی و ازخود گذشتگی سایر نهادهای تاثیرگذار در جنگ، موفقیت غرورآفرین ایران در 8 سال جنگ تحمیلی به ارمغان آمد.

به گزارش روابط عمومی نمایشگاه- موزه تبیین و ارائه اقدامات دولت در دوران دفاع مقدس، حجت­الاسلام علیرضا سلیمی، نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مدیریت سخت شرایط جنگ در سال­های دفاع مقدس، گفت: در سال­های جنگ تحمیلی اولین گام تکیه بر انسجام و وحدت درونی و دوری از اختلافات بود تا کشور در برابر این بحران با حفظ انسجام درونی از تمامیت ارضی و اصول و ارش­های اساسی  خود حفظ و حراست لازم و شایسته را به عمل بیاورد.

وی تصریح کرد: در هنگام آغاز جنگ تحمیلی وضعیت پیش روی جمهوری اسلامی ایران بسیار دشوار بود، چرا که از یک سو انقلاب در مراحل اولیه خود قرار داشت و هنوز نیروهای کشور به سازماندهی و تشکیلات مناسب دست نیافته بودند و از سویی نیز جنگی روانی مبنی بر پیروزی عراق شکل گرفته بود تا روحیه رزمندگان ما را تضعیف کنند.

نماینده مجلس دهم ادامه داد: در برابر تجاوز دشمنان ایران اسلامی اما نسلی تازه از ایرانیان از جای جای کشور، پشت خاکریزها به دفاع از کیان مملکت پرداختند و جوانان ایران زمین حماسه ای آفریدند که از خاطره ها فراموش نخواهد شد.

نماینده مردم دلیجان و محلات در مجلس همچنین معتقد است: مقاومت مردم طی هشت سال دفاع همه جانبه در مقابل هجوم دشمن متجاوز، موجب به زانو درآمدن دشمنان و نیز عزت و سرافرازی امت مسلمان، استحکام جمهوری اسلامی ، حفظ تمامیت ارضی کشور و بالندگی کشور در تمام عرصه­ها شد.

وی اضافه کرد: در سال­های جنگ تحمیلی یک اصل بسیار مهمی وجود داشت و اکنون نیز مستدام است که عبارت است از این که مردم دولت را از خود می­دانستند و همین عاملی برای بسیاری از همکاری­ها و هم­گامی­ها در امور شده و خواهد شد.

این کارشناس مسائل سیاسی معتقد است، دولت نباید توسط برخی احزاب مصادره شود و دولت نیز نباید خود را در دامن احزاب قرار دهد.

به گفته سلیمی وقتی دولت فراجناحی و متعلق به تمام ملت و کشور باشد، نتیجه آن انسجام و در نهایت شکوه با عظمت ملی می­شود که در سال­های دفاع مقدس آن را به نظاره نشستیم.

این نماینده مجلس یکی از مهم­ترین دلایل پیروزی جمهوری اسلامی ایران در جنگ تحمیلی را وحدتی دانست که در میان تمام نیروها و ارگان­های تاثیرگذار در اداره شرایط جنگ متبلور بوده است.

وی در ادامه نقش دولت در جنگ را در به صحنه آمدن تمام دستگاه­ها و نهادهای وابسته بدان معنا کرد و گفت: در سال­های جنگ تحمیلی دولت با تمام قوا در صف اول جبهه های جنگ به انحاء مختلف حاضر شد و نتیجه همراهی دولت، سپاه، بسیج و... را در خلق صحنه­هایی دیدیم که شبیه اسطوره و افسانه است اما واقعیت دارد.

سلیمی معتقد است چنین دستاوردهایی باید به معرض نمایش برای نسل­های جوان گذاشته شود و از این جهت اقدام دولت یازدهم در برپایی نمایشگاه- موزه دفاع مقدس امری پسندیده است.

 


آرشیو عکس
مناسبت
1397 ، سال «حمایت از کالای ایرانی»
1397 ، سال «حمایت از کالای ایرانی»
وب سايت ها