شنبه 27 دي 1399   12:54:13
اخبار
1395/6/3 چهارشنبه14:34


محمد صالح جوکار:
دولت مهمترین گلوگاه تامین نیروی انسانی و پشتیبان پشت جبهه ها بود
آنچه که در طول سال های جنگ تحمیلی از اهمیت بالایی برخوردار بود، بحث نیاز به نیروی انسانی کافی، اعمال پشتیبانی های لازم از دفاع مقدس و وحدت و انسجام سراسری بود. می توان گفت دولت یکی از مهم ترین عامل تامین کننده نیروی انسانی و البته اصلی ترین پشتیبان دفاع مقدس بود که از طریق وحدت با مردم و دیگر نهاد ها در پیشبرد موفق جنگ تحمیلی به صورت موثر عمل کرد.

آنچه که در طول سال­های جنگ تحمیلی از اهمیت بالایی برخوردار بود، بحث نیاز به نیروی انسانی کافی، اعمال پشتیبانی­های لازم از دفاع مقدس و وحدت و انسجام سراسری بود. می­توان گفت دولت یکی از مهم­ترین عامل تامین کننده نیروی انسانی و البته مهم­ترین گلوگاه پشتیبان دفاع مقدس بود که از طریق وحدت با مردم و دیگر نهاد­ها در پیشبرد موفق جنگ تحمیلی به صورت موثر عمل کرد.

محمد­صالح جوکار نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس نهم، با اشاره به دوران دفاع مقدس گفت: وقتی بحث از دولت در دوران جنگ می­ شود در حالتی کلی منظور تمامیت نظام و حکومت است که با اقدامات و مدیریت مناسب به عنوان عاملی پیش­برنده مسائل مربوط به جنگ را سامان دادند.

وی همچنین افزود: آنچه که مسلم است نیاز مبرم جنگ به نیروی انسانی کافی و مناسب است و دیدم که در دوران دفاع مقدس چنین وظیفه­ای  تا حدی برعهده دولت بود.

این کارشناس مسائل سیاسی ادامه داد: در دوران دفاع مقدس بسیاری از نیروهای انسانی مورد نیاز از کارکنان دولتی و بعضا شرکت­های دولتی تامین می­شد.

جوکار همچنین گفت: در برخی از مقاطع دوران دفاع مقدس شاهد بودیم گردان­های خاصی تشکیل می شد که برای بخشی از سیاست­های دوران جنگ و عملیات آزادانه نیروهای مسلح لازم بود.

وی افزود: این گردان­ها متشکل از نیروهای دولتی بود و البته این تنها یک بخش از کل کار بزرگی بود که در دوران جنگ تحمیلی انجام پذیرفت.

این نماینده مجلس معتقد است که نیروی انسانی مور نیاز در جنگ تحمیلی به عنوان عاملی مهم و تاثیرگذار با محوریت دولت و نقش آفرینی موثر آن تهیه و تامین شد .

به اعتقاد وی نقش آفرینی مطلوب دولت در کنار بخش­های دیگر و خصوصا بسیج نیروهای مردمی برای پیشبرد دفاع مقدس معنا گرفت.

جوکار در بخش دیگر اظهارات خود به پشتیبانی و اعمال حمایت­های لازم و کافی از دفاع مقدس و پشت جبهه­ های جنگ اشاره کرد و افزود: تامین پشتیبانی از دفاع مقدس به عنوان یک بخش حائز اهمیت برعهده دولت بود که این نهاد با اقدامات مناسب و از طریق تهیه انواع تجهیزات و اقلام  مورد نیاز جنگ آن را اعمال می­کرد.

این نماینده مجلس اداره نیازهای رزمندگان از جمله تهیه تجهیزات نظامی و پشتیبانی از قرارگاه­ها را امری بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: دولت به عنوان یک مهره تاثیرگذار در کنار دیگر نهاد­ها و نیروها در اداره کشور در سال­های سخت جنگ تحمیلی با ایفای نقش موثر خود در پیشبرد دوران دفاع مقدس نقش به سزایی را ایفا کرد.

این کارشناس مسائل سیاسی پیروزی جمهوری اسلامی در 8 سال جنگ تحمیلی و جنگ نابرابر را بیش از هر چیز مرهون وحدت و انسجامی دانست که میان تمام بخش­های جامعه حکم فرما بود.

وی در همین زمینه ادامه داد: در دوران دفاع مقدس شاهد وجود یک مجموعه هماهنگ در کل کشور بودیم که تمامی آنها به عنوان عوامل موثر در وحدت کشور نقش شایسته­ای را ایفا کردند.

جوکار همچنین  توانمند سازی رزمندگان و اقدامات دفاعی یکپارچه کشور را مدیون وحدت و انسجامی دانست که در سال­های جنگ تحمیلی در کل کشور حکم فرما بوده است.

 

 

 


آرشیو عکس
مناسبت
1397 ، سال «حمایت از کالای ایرانی»
1397 ، سال «حمایت از کالای ایرانی»
وب سايت ها