شنبه 27 دي 1399   11:38:53
اخبار
1395/6/4 پنجشنبه15:11


سید محمود میرلوحی :
دولت با برپایی موزه دفاع مقدس از نگاه های سیاسی به جنگ ممانعت می کند
اقدام دولت در راستای برگزاری نمایشگاه – موزه دفاع مقدس کاری بسیار جالب و ارزشمند است. چرا که تجربه نشان داده در برخی از مواقع بسیاری از مسائل در گذر زمان به فراموشی سپرده می شود اما دولت هر سال با چنین اقدام پسندیده ای علاوه بر انتقال دانش، فرهنگ و خاطرات دوران دفاع مقدس قدم در مسیری نهاده که برای خود این دولت لازم و ضروری است

اقدام دولت در راستای برگزاری نمایشگاه – موزه دفاع مقدس کاری بسیار جالب و ارزشمند است. چرا که تجربه نشان داده در برخی از مواقع بسیاری از مسائل در گذر زمان به فراموشی سپرده می شود اما دولت هر سال با چنین اقدام پسندیده­ای علاوه بر انتقال دانش، فرهنگ و خاطرات دوران دفاع مقدس قدم در مسیری نهاده که برای خود این دولت لازم و ضروری­ست، چرا که برخی از نگاه­های امروز با اهداف مغرضانه سعی بر انحصارطلبی حتی در تجربه پاک دفاع مقدس نیز دارند.

به گزارش روابط عمومی نمایشگاه- موزه تبیین و ارائه اقدامات دولت در دوران دفاع مقدس، سید محمود میرلوحی استاندار اسبق سمنان، با اشاره به وجود نگاه­های جناحی و صنفی به مساله دفاع مقدس، در همین رابطه گفت: چنین اهداف و نگرش­ هایی بیش از همه به جامعیت جنگ آسیب می­ رساند و خدمتگزاران را زیر سوال می­ برد.

وی تصریح کرد: شرایطی که در 8 سال جنگ تحمیلی پیش روی ملت و دولت بود، بسیار دشوار بود و امروز عده­ای با سیاسی­ کاری­ های نادرست خود علی رغم اینکه از هیچکدام از مشکلات آن سال­ها خبر نداشتند، در مقابل پیشگامان جبهه و جنگ قد عَلم کرده اند. به اعتقاد این فعال سیاسی چنین دیدگاه­ هایی در برابر با ارزش ترین تجربه ایرانیان هیچ جایگاهی ندارد.

این کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به اقدام دولت در ایجاد نمایشگاه- موزه دفاع مقدس، ادامه داد: موزه نام­برده اگر جامع، مناسب و با نگاه علمی و دقیق باشد، بهترین مولفه برای نمایش روند توسعه کشور در سال­های جنگ تاکنون است.

میرلوحی افزود: نسل جوان باید بداند، جنگ تحمیلی تنها جنگی در تاریخ جهان است که در آن ملت ایران جانانه ایستاد و اجازه نداد حتی یک متر از خاک سرزمینش به دست دشمن بیفتند. چنین افتخار و پیروزی بدون دلیل، منطق و فلسفه نیست و عوامل مادی و معنوی بسیاری دارد.

معاون پارلمانی وزیر دولت اصلاحات معتقد است، در شرایط کنونی به دلیل پیشرفت صنایع جوانان تصور می­کنند، تهیه سلاح­های جنگی و پالایشگاه­ های نفتی امری سهل ­الوصول است اما در زمان جنگ تحمیلی دولت و ملت با دست­ خالی از هرگونه امکانات به نبرد با دشمن پرداختند.

وی همچنین خاطرنشان کرد: دولت وقت بسیار مصمم و با اراده بود به گونه­ ای که در سال­های جنگ دیدیم که اگر دشمن بندر خارک را مورد هجوم خود قرار می دهد، دولت بندر لارک را برای انتقال و صادرات نفت انتخاب می­ کند و یا انتقال آب کوثر از بوشهر برای مدتی به منظور مقاصد نظامی و صادرات نفت به کار گرفته می­ شود.

میرلوحی، با اشاره به اراده جدی دولت برای دفاع از کشور در سال­های جنگ تحمیلی ادامه داد: یادآوری دوران جنگ نشان دهنده این مهم است که اگر برای مثال دولت حدود 6 میلیارد تومان بودجه داشت، 3 میلیارد آن را صرف دفاع از کشور و تهیه امکانات جنگ می­ کرد و 3 میلیارد دیگر را نیز برای معاش مردم در نظر می­ گرفت.

وی با اشاره به این که در ارزیابی عملکرد دولت باید اصل انصاف را در نظر گرفت، افزود: دولتی که با دستان خالی و محدودیت­ های مالی و بودجه به نبرد با دشمن پرداخت چه در حوزه دفاع از کشور و چه در زمینه توجه به نیازهای زندگی روزمره مردمان در ایام جنگ تحمیلی بسیار مطلوب و شایسته عمل کرد.

میرلوحی معتقد است که دولت یازدهم نیز با برگزاری چنین نمایشگاه هایی درصدد است تا آن ارتباط همیشگی میان دولت و ملت را که اوج آن در ایام جنگ نمودار شد، به جامعه یاداور شود تا در راستای حفظ آن قدم بردارند.


آرشیو عکس
مناسبت
1397 ، سال «حمایت از کالای ایرانی»
1397 ، سال «حمایت از کالای ایرانی»
وب سايت ها