جمعه 30 مهر 1400   01:19:17
اخبار
1397/5/15 دوشنبه
سالگرد شهادت شهید باباییزندگینامه شهید سرلشگر عباس بابایی
1397/4/18 دوشنبه
سردار رسول یاحی در پاسداشت روز قلم:قلم به خودی خود یک وجود مقدس دارد و در تمام ادیان الهی و فرهنگهای مختلف مورد تکریم است / ثبت وقایع عظیم دوران دفاع مقدس بدون یاری اهل قلم وفرهنگ امکان پذیر نیست
سردار رسول یاحی جانشین رییس شورای راهبردی و برنامه ریزی نقش وعملکرد دولت در دفاع مقدس به مناسبت روز قلم و پاسداشت اهل قلم در گفتگو با تحریریه پرتال اطلاع رسانی اقدامات دولت در دفاع مقدس گفت : قلم به خودی خود یک وجود مقدس دارد و در تمام ادیان الهی و فرهنگهای مختلف مورد تکریم است و هرکجا نقش قلم دیده شود بدون شک تداعی کننده ی خردمندی، انسان دوستی و صلح و مهربانی است.
1396/12/25 جمعه
سردار رسول یاحی جانشین شورای راهبردی و برنامه ریزی نقش وعملکرد قوای سه گانه (مجریه- مقننه-قضائیه) در دفاع مقدس؛- شهدا عندربهم یرزقون هستند و روزی خود را از خدا می گیرند / شهید ارزشمندترین واژه در تمام عرصه های ادبی دنیاست /انقلاب اسلامی براساس تعالیم اسلامی و فرهنگ عاشورا در نقطه ی تلاقی دو ابرقدرت شرق وغرب و برخلاف تفکر آنها شکل گرفت
سردار رسول یاحی در پاسداشت روز شهید ، شهدا را عندربهم یرزقون و واژه ی شهید را ارزشمندترین واژه در تمامی مکاتب ادبی دنیا دانست .
1396/9/23 پنجشنبه
دکتر معظم زاده معاون پشتیبانی وتحول اداری نهاد ریاست جمهوری، از ایجاد بانک اطلاعاتی دولت درباره دفاع مقدس با امکان دسترسی 19 هزار کاربر خبرداد
معاون پشتیبانی و تحول اداری نهاد ریاست جمهوری از ایجاد بانک اطلاعاتی دولت در زمینه دفاع مقدس با امکان دسترسی 19 هزار کاربر خبر داد.
1396/9/23 پنجشنبه
با حضور معاون پشتیبانی نهاد ریاست جمهوری ؛از خانواده های دولتمردان و شهدای دولت در دفاع مقدس تجلیل شد
در دومین همایش نقش و عملکرد دولتمردان دفاع مقدس در سالن اجلاس سران از خانواده های دولتمردان شهید تجلیل شد
1396/8/8 دوشنبه
به بهانه سالروز شروع عملیات والفجر چهار؛بررسی عملکرد دولت در پشتیبانی از عملیات والفجر 4 در گفتگو با سردار رسول یاحی
سردار رسول یاحی به بهانه ی سالروز شروع عملیات غرور آفرین والفجر 4 در گفتگو با تحریریه پرتال اطلاع رسانی ستاد اجرایی دولت در تشکیل موزه انقلاب اسلامی ودفاع مقدس، به تشریح خدمات ارزنده ی دولت در پشتیبانی از رزمندگان اسلام و دلایل موفقیتهای کم نظیر در این عملیات پرداختند
1396/4/10 شنبه
عید سعید فطر مبارک باد
1395/6/6 شنبه
گزارش تصویری همایش نقش دولتمردان در دفاع مقدس
1395/6/6 شنبه
آغاز برگزاری همایش دولت در دفاع مقدس با حضور رییس جمهوری
در محل برگزاری این همایش، برخی از نهادها و وزارتخانه ها با برپایی نمایشگاه عکس، و ارائه گزارشی از اقدامات وزارتخانه مورد نظر در دوران دفاع مقدس، یاد و خاطره آن دوران را گرامی خواهند داشت.
1395/6/6 شنبه
گزارش تصویریگزارش تصویری حضور وزارت بهداشت در دفاع مقدس
1395/6/6 شنبه
تصاویری از عملکرد وزارت کشور در دفاع مقدس
1395/6/4 پنجشنبه
سید محمود میرلوحی :دولت با برپایی موزه دفاع مقدس از نگاه های سیاسی به جنگ ممانعت می کند
اقدام دولت در راستای برگزاری نمایشگاه – موزه دفاع مقدس کاری بسیار جالب و ارزشمند است. چرا که تجربه نشان داده در برخی از مواقع بسیاری از مسائل در گذر زمان به فراموشی سپرده می شود اما دولت هر سال با چنین اقدام پسندیده ای علاوه بر انتقال دانش، فرهنگ و خاطرات دوران دفاع مقدس قدم در مسیری نهاده که برای خود این دولت لازم و ضروری است
1395/6/3 چهارشنبه
محمد صالح جوکار:دولت مهمترین گلوگاه تامین نیروی انسانی و پشتیبان پشت جبهه ها بود
آنچه که در طول سال های جنگ تحمیلی از اهمیت بالایی برخوردار بود، بحث نیاز به نیروی انسانی کافی، اعمال پشتیبانی های لازم از دفاع مقدس و وحدت و انسجام سراسری بود. می توان گفت دولت یکی از مهم ترین عامل تامین کننده نیروی انسانی و البته اصلی ترین پشتیبان دفاع مقدس بود که از طریق وحدت با مردم و دیگر نهاد ها در پیشبرد موفق جنگ تحمیلی به صورت موثر عمل کرد.
1395/6/3 چهارشنبه
نماینده مجلس شورای اسلامی:در سال­های جنگ تحمیلی اولین گام تکیه بر انسجام و وحدت درونی و دوری از اختلافات بود
بررسی مدیریت جنگ در کشورهای گوناگون تجربه های موفق و ناموفق کشورها را در اداره آن شرایط دشوار آشکار می سازد. جنگ تحمیلی به عنوان یک آزمون دشوار سیستم نوپای جمهوری اسلامی را به چالش فراخواند اما همانطور که شاهد بودیم علیرغم تمام مشکلات به مدد رهنمودهای بنیانگذار انقلاب، مدیریت دولتی و ازخود گذشتگی سایر نهادهای تاثیرگذار در جنگ، موفقیت غرورآفرین ایران در 8 سال جنگ تحمیلی به ارمغان آمد.
1395/6/2 سه شنبه
نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی:اقدام دولت در پاسداری از اسطوره های زمان جنگ امری ارزشمند است
هر کشوری دارای قهرمانان و اسطوره هایی است که زنده نگاه داشتن یاد و خاطره ایشان در کنار حفظ و حراست از افتخاراتی که برای مملکت ایجاد کردند، کشور مزبور را به نوعی مکلف می کند تا با در جریان گذاشتن مردم و خصوصا نسل جوان خود نسبت به اقدامات افتخارآفرین اسطوره های آن مرز و بوم یاد ایشان را پاس دارد و بر همین اساس است که ایجاد نمایشگاه موزه دفاع مقدس از سوی دولت امری ارزشمند تلقی می شود.
1395/6/2 سه شنبه
نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی:دولت زمان جنگ با تمام امکانات در خدمت تامین نیازهای رزمندگان و مردم بود
نشانه‌های تنش نظامی میان عراق و ایران، تقریباً بلافاصله پس از وقوع انقلاب در کشور آشکار شد. در طول سال‌های جنگ قدرت دفاعی ایران رفته رفته با وجود محدودیت ها و تحریم های موجود، افزایش یافت که این به دلیل وحدت و مدیریت عالی در کشور بود. با یادآوری آنچه درهشت سال های جنگ تحمیلی اتفاق افتاد، امروز به این نتیجه دست پیدا کرده ایم که عملیات دفاع مقدس، نقطه عطفی در تاریخ کشور است.
1395/6/1 دوشنبه
حجت الاسلام مصطفی درایتی:دفاع از کشور در برابر جنگ تحمیلی یک مساله ملی و همگانی بود
آنچه در طول 8 سال دفاع مقدس تجربه شد، هم بستگی و همدلی تمام اقشار و نهاد های کشور برای دفاع از خاک وطن بود. دولت، ارتش، سپاه پاسداران و ... در کنار سایر نهادها و نیروهای مردمی یکپارچه؛ تمام هم و غم خود را به دفاع یکپارچه از کشور معطوف کرده بودند. در این میان دولت نیز با کمک ها و حمایت های مالی و لجستیکی خود از بسیاری از مشکلات لاینحل جلوگیری به عمل آورد.
1395/6/1 دوشنبه
همایش و موزه نقش دولتمردان در دفاع مقدس ششم شهریور در سالن اجلاس سران برگزار می شود
نمایشگاه و نشست موزه تبیین و ارایه اقدامات دولت در دوران دفاع مقدس درمرکز همایش‌های بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران (سالن اجلاس سران در تهران) ششم شهریور ماه برگزار می شود.
1395/5/31 يكشنبه
سید جلال ساداتیان:دولت زمان جنگ در اداره شرایط آن دوران کارنامه قابل قبولی را از خود ارائه داد
در سال های دفاع مقدس تمامی نهادها و ارگان ها چه دولتی و چه غیر دولتی برای دفاع از کیان مملکت و اصول و ارزش های اساسی کشور در صحنه حاضر شدند و بالطبع دولت نیز در این زمینه تمام قوای خود را در خدمت دفاع مقدس قرار داد و شاهد بودیم که دولت زمان جنگ با کمترین امکانات، بودجه موردنیاز بخش های متعدد را تامین کرد و به این ترتیب بود که هسته اولیه جبهه ها شکل گرفت.
1395/5/31 يكشنبه
دو خاطره از حمله عراق به نفتکشهای جمهوری اسلامی:یکی از شاهکارهای مهندسی دوران جنگ بازسازی بزرگ ترین پل شناور دنیا به طول 14 کیلومتر روی هور بود
داوود پورضیایی و حیدر بهمنی دو تن از مهندسان شرکت ملی نفت ایران در دوران دفاع مقدس با توجه به قرار گرفتن در آن شرایط سخت و طاقت فرسا، با طلایی خواندن هشت سال دفاع مقدس با ذکر خاطره ای به آن دوران پرداختند.
1234>>>
آرشیو عکس
مناسبت
1397 ، سال «حمایت از کالای ایرانی»
1397 ، سال «حمایت از کالای ایرانی»
وب سايت ها