شنبه 27 دي 1399   12:35:49
اخبار
1395/6/2 سه شنبه10:47


نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی:
دولت زمان جنگ با تمام امکانات در خدمت تامین نیازهای رزمندگان و مردم بود
نشانه‌های تنش نظامی میان عراق و ایران، تقریباً بلافاصله پس از وقوع انقلاب در کشور آشکار شد. در طول سال‌های جنگ قدرت دفاعی ایران رفته رفته با وجود محدودیت ها و تحریم های موجود، افزایش یافت که این به دلیل وحدت و مدیریت عالی در کشور بود. با یادآوری آنچه درهشت سال های جنگ تحمیلی اتفاق افتاد، امروز به این نتیجه دست پیدا کرده ایم که عملیات دفاع مقدس، نقطه عطفی در تاریخ کشور است.

نشانه‌های تنش نظامی میان عراق و ایران، تقریباً بلافاصله پس از وقوع انقلاب در کشور آشکار شد. در طول سال‌های جنگ قدرت دفاعی ایران رفته رفته با وجود محدودیت ها و تحریم های موجود، افزایش یافت که این به دلیل وحدت و مدیریت عالی در کشور بود. با یادآوری آنچه درهشت سال­های جنگ تحمیلی اتفاق افتاد، امروز به این نتیجه دست پیدا کرده ایم که عملیات دفاع مقدس، نقطه عطفی در تاریخ کشور است.

به گزارش روابط عمومی نمایشگاه- موزه تبیین و ارائه اقدامات دولت در دوران دفاع مقدس، محمد سلیمانی نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی و استاد دانشگاه با اشاره به سال­های دفاع مقدس، گفت: با توجه به نیروها و امکانات دشمن بعثی، اداره شرایط سخت جنگی توسط ایران از لحاظ نظامی امری محال بود اما دیدیم که با عنایت به رهنمودهای بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی و به دلیل شجاعت رزمندگان اسلام و مدیریت مطلوب دولت وقت در کنار نقش آفرینی بی مثال دیگر نهادها همچون ارتش و سپاه، با مدد الهی، ایمان و استقامت مردم، پیروزی خجسته به ارمغان آمد.

وی تصریح کرد: یکی از مهم­ترین مولفه های پیروزی در جنگ نابرابر تحمیلی، وحدت و همدلی بود که در بین نیروهای داخلی کشور ایجاد شده بود؛ وحدتی  که در جنگ خودش را نشان داد و در نوع خود بی نظیر بود.

سلیمانی افزود: در زمان دفاع مقدس، وحدت میان دولت و آحاد ملت باعث شد که هم مردم و هم دولت تمام امکانات و ظرفیت های خود را به طور کامل در اختیار جنگ و دفاع از ارزش های اصیل انقلاب قرار دهند.

این استاد دانشگا همچنین خاطرنشان کرد : در سال های جنگ تحمیلی شاهد بودیم که مردم از جان و مال خود گذشتند تا کیان مملکت حفظ شود و همچنین شاهد مدیریت همه جانبه و نیکوی دولت برای اداره شرایط جنگ نیز بودیم.

وی در ادامه گفت: تمام امکانات کشور در سال­های دفاع مقدس همچون کارخانه ها، مراکز تولیدی و... وظایف خود را حول محور تهیه و تامین منابع ونیازهای رزمندگان در جبهه­های جنگ دنبال کردند.

این کارشناس مسائل سیاسی معتقد است که دولت در کنار تهیه تدارکات جنگ و تامین نیازهای جبهه های جنگ باید امور اقتصادی و وضعیت معیشت مردم نیز توجه می کرد.

به گفته وی در سال های دفاع مقدس دیدیم که مردم به قناعت روی آوردند و توقعات معیشتی خود را کاهش دادند. البته ناگفته نماند که اداره شرایط حداقلی در اوضاعی که کشور درگیر جنگی نابرابر است، بسیار کاری دشوار است، چرا که در شرایط جنگی تمام امور تحت الشعاع مسائل جنگ قرار می گیرد.

سلیمانی با اشاره به مدیریت خوب دولت در دوران هشت ساله دفاع مقدس اظهار کرد:  دولت زمان جنگ با سیاست های اقتصادی خاص همچون سهمیه بندی، ارائه کوپن کالا و... شرایط دشوار اقتصادی زمان جنگ را اداره و کنترل کرد.

وی امنیت را یکی از مولفه های دوران دفاع مقدس دانست و گفت: امنیت کشور در سال­های جنگ تحمیلی بسیار بالا بود. به گونه ای که منافقانی که در کوچه و خیابان مردم و رزمندگان را به شهادت می­رساندند، توسط خود مردم شناسایی می شدند وتحویل مراکز نظامی و انتظامی داده می شدند.

 


آرشیو عکس
مناسبت
1397 ، سال «حمایت از کالای ایرانی»
1397 ، سال «حمایت از کالای ایرانی»
وب سايت ها